PROJEKTY V MŠ

„Zdravá škôlka“

Cieľ: podporovať u detí výchovu k zdravému životnému štýlu, k zodpovednosti za svoje zdravie, rozvíjať u detí správne stravovacie návyky, znížiť chorobnosť detí, zlepšiť dochádzku, zvýšiť záujem o pohybové aktivity, zlepšiť u detí stravovacie návyky. Zároveň vybudovať u detí pozitívny vzťah k čistej a zdravej vode, a tým aj uvedomenie si podpory svojho zdravia, prirodzeného toku energií v tele, sústredenosti a vyššej psychickej a fyzickej výkonnosti.
/Chvílová/

 

„Odvážny ochranár Smietko“

Cieľ: rozvíjať osobnosť dieťaťa tak, že na elementárnej úrovni bude chápať a hodnotiť vzťahy medzi človekom a životným prostredím v jeho okolí, prebúdzať u detí enviromentálne cítenie, chápať potrebu ochrany životného prostredia, získať pozitívne postoje k ochrane a tvorbe životného prostredia, rozvíjať manuálnu zručnosť s náradím, rozvíjať základné lokomočné pohyby.
/Polašková/

 

„Z rozprávky do rozprávky so sovičkou Evičkou“

Cieľ: prostredníctvom maskota projektu - sovičky Evičky, vytvárať bohaté prostredie na rozvoj predčitatľskej gramotnosti. Pripravovať prostredie na podporu a rozvoj počiatočného písania a čítania. Vytvoriť centrá gramotnosti s priestorom pre „čítanie a písanie“. Pri overovaní porozumenia vypočutého textu využívať metódy tvorivej dramatizácie. Počas roka budeme spolupracovať s rodičmi a s obecnou knižnicou.
/Zábojníková/

 

 „Cestou aj necestou s Dopravkom“

Cieľ: interaktívnym spôsobom naučiť deti dodržiavať základné pravidlá správania účastníkov cestnej premávky týkajúce sa chodcov, cestujúcich v hromadnej doprave, cyklistov. Okrem toho sa deti naučia aké nebezpečenstvo im hrozí pri hre na vozovke, niektoré dopravné značky, čo sú to reflexné prvky a aký je ich význam. Počas celého projektu deti bude sprevádzať maskot semafor Dopravko, Svoje vedomosti si deti budú môcť overiť aj v praxi na dopravnom ihrisku, aby boli pripravené na samostatný pohyb po ulici v budúcnosti.
/Darmová/

 

„Veselé zúbky“

Cieľ: podporovať u detí návyky správnej starostlivosti o chrup, osvojiť si základné poznatky o zúbkoch, starostlivosti o ústnu dutinu, oboznámiť sa so správnymi technikami čistenia zúbkov, zaujať pozitívne postoje k zdravému životnému štýlu, znížiť výskyt zubných kazov u detí, rozvíjať potrebu chrániť zdravie zubov.
/Grögerová/

 

„Ľudové tradície“

Cieľ: oživiť ľudové zvyky a tradície. Šíriť kultúrne dedičstvo, ľudové tradície a spoznávať históriu krajiny. Prostredníctvom projektu získavať nové poznatky o ľudových tradíciách v daných regiónoch, zbierať povesti, ľudové piesne, detské hry a tance, rečňovanky, príslovia, porekadlá. Deti budú spoznávať kultúrne dedičstvo cez piesne, zvyky, obyčaje, nárečie a dialektiku regiónu, v ktorom vyrastajú. Prostredníctvom tohto zážitku sa dieťa bude vedieť vcítiť do remesiel a prác, ktoré sa pomaly vytrácajú a upadajú do zabudnutia. 
/Lenčová/

 

„Národný projekt podpora ochrany detí pred násilím“

Projekt je zameraný na zefektívnenie systému ochrany detí pred násilím prostredníctvom podpory systémovej koordinácie subjektov participujúcich na úlohách súvisiacich s ochranou detí (orgány sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, útvary Policajného zboru SR, prokuratúra, školy a školské zariadenia, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, akreditované subjekty, obce, súdy ako aj ďalšie dotknuté subjekty) s cieľom zvýšiť efektivitu daných subjektov pri riešení problematiky násilia na deťoch. /Zábojníková, Darmová/

 

„Projekty školskej jedálne“ - „Školský program Európskej únie“ - Mlieko pre školy a Školské ovocie